Haber Detayı
26 Temmuz 2018 - Perşembe 13:00
 
BAŞARILI BAŞHEKİM BASINLA BULUŞTU
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi İdris Kırhan, Başhekim Yardımcıları ile birlikte basın toplantısı düzenledi.
Sağlık Haberi


Kısa bir süre önce Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine atanmasına rağmen yaptığı başarılı çalışmalar ile adından sıkça söz ettiren Dr. Öğr. Üyesi İdris Kırhan hastanede kısa bir süre içersinde yaptıklarını ve bundan sonra yapılacak olan çalışmaları Şanlıurfa’da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile paylaştı.

Hedef ve Projeleri konusunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Dr. Kırhan, Kalp damar cerrahi yoğunbakımı ve ünitesinin en kısa zanda açılacağını, Mevcut koroner yoğunbakım ünitesi iki katına çıkarılacağını, Odyometri ünitesi kurulacağını, İnfertilite (kısırlık) polikliniğiaçılacak tüp bebek merkezi için alt yapı çalışmalarına başladıklarını, Mevcutta bulunan üç acil servisimize (Kadın Doğum Acil- Çocuk Acil Ve Erişkin Acil) hastanemizin en hayati birimlerinin daha kaliteli ve fonksiyonel hizmet vermesini sağlamak amacıyla MDM (Mesai Dışı Poliklinik) polikliniklerini açtıklarını ve bunu haftanın 7 gününe yaymaya çalıştıklarını söyledi.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlenen toplantıya Başhekim Dr. Öğr. Üyesi İdris KIRHAN, Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Ahmet YÜKKALDIRAN, Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Abit DEMİR, Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Ali Erkan YENİGÜL, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Orhan İMREK, İdari ve Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı İbrahim Halil KAŞ, İdari ve Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı Abdulkadir AKIL, Destek ve Kalite Müdürü Ferhat SARI, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Arife ÖZEN, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür yardımcısı İbrahim Halil SATICI ile yerel ve ulusal çok sayıda basın mensubu katıldılar.

Başhekim KIRHAN toplantıda yaptığı açıklamada, Yeni yönetim olarak görev almış bulunmaktayız. Başhekim olarak arkadaşlarım ile birlikte 3. basamak sağlık hizmetlerinde Şanlıurfa’yı inşallah daha iyi bir noktaya taşımak için çalışacağız. Çalışanlarımızın gayret ve sahiplenmesiyle sunmuş olduğumuz sağlık hizmetinin fonksiyonel açıdan daha iyi bir noktaya gelmesi için çaba göstereceğiz.”

910 YATAK İLE  90'A YAKIN  DOLULUK ORANIYLA HİZMET VERMEKTEYİZ

Sunmakta olduğumuz sağlık hizmetinin kalite ve güvenliğini önceleyici tedbirler ve çalışanlarımızın sahip olduğu artmış kalite ve güvenlik farkındalığı sayesinde hastane olarak daha iyi bir konuma geleceğimizi düşünüyorum. Sağlık Bakanlığımız Türkiye'de sağlık hizmet konseptinin ve kalitesinin standartlaşmasını sağlamak için yapılabilecekleri en iyi şekilde yapmıştır. Bunların somutlaşarak kaliteli sağlık hizmetine dönmesi için sahada çalışan bizlere çok büyük sorumluluk ve görevler düşmektedir. Ekip olarak bunun bilincinde olduğumuzu çok rahat bir şekilde ifade edebilirim. Hastanemize poliklinik hizmeti almak için günlük ortalama 11 bin hasta müracaat etmektedir. Ayrıca 1600-2000 hasta ise Acil Servise hizmet almak için müracaat etmektedir. Yataklı servis olarak toplamda 910 yatak ile  90'a yakın  doluluk oranıyla hizmet vermekteyiz. Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesini ilk etapta ulusal sonra da uluslararası kalite, güvenlik veverimlilik  standartlarında  derecelendirilen bir hastane statüsüne sokmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu bağlamda hastanemizde verilmekte olan sağlık hizmetlerinin görünür kalitesini artırmak için ciddi çalışmalar başlattık. Bu değişim ve beraberindeki  iyileşmeler belli bir süre sonra inşallah her sahada görülebilecektir. Bu iyileşmelerin belli bir standarda oturması için dünyanın heryerinde olduğu gibi bizde de belli bir sürece ihtiyaç olacaktır. Hastanemize teşhis ve tedavilerinde daha etkin ve en kısa zamanda sonuç almaları ve tedavi görmeleri amacıyla patoloji laboratuvarıhizmete açılmıştır.

Hedef ve Projelerimiz;

Kalp damar cerrahi yoğunbakımı ve ünitesi açılacak.

Mevcut koroner yoğunbakım ünitesi iki katına çıkarılacak.

Odyometri ünitesi kurulacak.

İnfertilite (kısırlık) polikliniğiaçılacak tüp bebek merkezi için alt yapı çalışmalarına başladık.

Mevcutta bulunan üç acil servisimize (Kadın Doğum Acil- Çocuk Acil Ve Erişkin Acil) hastanemizin en hayati birimlerinin daha kaliteli ve fonksiyonel hizmet vermesini sağlamak amacıyla MDM (Mesai Dışı Poliklinik) polikliniklerini açtık ve bunu haftanın 7 gününe yaymaya çalışıyoruz.

"Anne Dostu Hastane" olmayı planlıyoruz ve bu konuda ilgili mercilere isteğimizi ileteceğiz.

Çalışanlarımız ve hastalarımıza hizmet amaçlı kreş projemizi tamamladık ve en kısa zamanda ihalesini yapıp hizmete sunacağız.

Hastanemizin otelcilik hizmet sunum kalitesini artırmak ve bunu otelcilik hizmetleri kalitesi standardına taşımak istiyoruz.

Hastalarımızı rahatlatmak amacıyla 2. MR (Manyetik Rezonans) Ünitesi açılacak.

Yalın Hastane çalışmaları ile verimliliği artırarak çalışan ve hasta memnuniyetini sağlamak.

Anjiyo ünitemiz için bakanlık onayı alınmış en yakın zamanda hizmete sunulacaktır.

Bütün çalışanlarıyla bugüne kadar Şanlıurfa'ya en iyi şekilde hizmet etmeye çalışan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak bundan sonrada sahip olduğumuz misyon, vizyon ve politikalarımızla en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz.

Daha iyi bir konuma geleceğiz

Başhekim olarak arkadaşlarım ile birlikte 3. basamak sağlık hizmetlerinde Şanlıurfa'yı inşallah daha iyi bir noktaya taşımak için çalışacağız. Sunmakta olduğumuz sağlık hizmetinin kalite ve güvenliğini önceleyici tedbirler ve çalışanlarımızın sahip olduğu artmış kalite ve güvenlik farkındalığı sayesinde hastane olarak daha iyi bir konuma geleceğimizi düşünüyorum.

Bizlere çok büyük sorumluluk düşüyor

Sağlık Bakanlığının Türkiye'de sağlık hizmet konseptinin ve kalitesinin standartlaşmasını sağlamak için yapılabilecekleri en iyi şekilde yapmayı ve bunların somutlaşarak kaliteli sağlık hizmetine dönmesi için sahada çalışan bizlere çok büyük sorumluluk ve görevler düşmektedir. Ekip olarak bunun bilincinde olduğumuzu çok rahat bir şekilde ifade edebilirim. Diyerek sözlerini sonlandırdı.

ŞAHBAN KILIÇ

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BAŞARILI, BAŞHEKİM, BASINLA, BULUŞTU,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Şanlıurfa Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları başarılı mı?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Özlü Sözler
Namus görünmez bir cevherdir; çok kere ona sahip olmayanlar sahipmiş gibi görünürler.


Shakespeare
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı