Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 14:33
 
KARDEŞLİĞİMİZ PEKİŞTİRİLDİ
Trabzon Gazeteciler Cemiyetinin (TGC) "Basın Mensupları Gönül Elçisi" projesi kapsamında Güneydoğu'dan 30'a yakın gazeteci Doğu Karadeniz gezisi için Trabzon’da buluştu.
Yaşam Haberi


Kardeşlik Projesi Koordinatörü Ahmet Külekçi, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğinde yapılan ve İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen “Basın mensupları Gönül Elçisi” projesi kapsamında Güneydoğu Anadolu’dan 32 gazeteci Trabzon ve Rize illerini kapsayan Doğu Karadeniz gezisi için Trabzon’da bir araya geldi.

Şanlıurfalı gazetecilerin de aralarında bulunduğu Güney Doğu Gazeteciler Federasyonu üyeleri Trabzon ve Rize'yi gezdi. Trabzon basın mensupları ise 15 Mart'ta Şanlıurfa'da olacaklar.

Gazeteciler ilk olarak Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın açıklaması düzenlediler.

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) “Basın Mensupları Gönül Elçisi” projesi Trabzon’da 9-12 Şubat tarihleri arasında hayata geçirildi.

Proje kapsamında Batman, Kilis, Şırnak, Mardin, Diyarbakır, Adıyaman, Şanlıurfa ve Gaziantep illerimizden 32 gazeteci Trabzon’a geldi. Kültürel gezi kapsamında gerçekleşecek etkinlikte Güneydoğu’dan gelen basın mensupları bu gün TGC’yi ziyaret ederek ilk olarak ülkemizin birliği-beraberliği ve kardeşliği noktasında ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Güney Doğu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik ile Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Turgut ve Yönetim kurulu üyeleri, TSYD Trabzon Şube Başkanı Murat Taşkın, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Sekreteri Ergun Ata, TRT Trabzon Bölge Müdürü Sami Serdar Şişman ve Trabzonlu basın mensupları ile birlikte Türkiye’nin birliği-beraberliği ve kardeşliği ile ilgili Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın açıklaması yaptı.

Proje açılış konuşmasını yapan Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanın Yusuf Turgut “Ülkemizin içinde bulunduğu durum biz gazetecilere ağır sorumluluklar yüklüyor. Bir şeyi bilmemiz gerekir, inançlar da etnik köken de ayrıştırıcı bir işleve sahip olamaz. Anadolu toprakları bin yıldır her etnik kökene, inanca, mezhep ve meşrebe kucak açmış, onları beslemiş, nesilden nesile aktarmıştır. Milli mücadelede birlikte hareket ettik, kader birliği yaptık. Kısa zaman içinde ne kadar acı yaşamış olsak da sonuç olarak bir fotoğraf ortaya çıktı ve o fotoğrafta görünen şu idi; Bölgesinde güçlü olmak isteyen, iddialı, tüm etnik ve mezhep çeşitliliği sosyal kültürel noktada büyük bir zenginlik ve kardeşliğin esası sayan ülkemize dış güçler kendilerine hizmet edecek şekilde rol biçmeye çalışıyordu. Şükretmek gerekir ki Türkiyemiz bu oyunun ve algı hareketinin kökünü kazımıştır. Bin yıldır dost olan, aynı tastan çorba içen, kız alıp veren, kültür elçiliği yapan insanlarımızın birbirlerine küs olması gibi bir şey nasıl düşünülebilir? Bu toplantılar bize şunu hatırlatıyor, safları sıklaştırmalı ve daha sık bir araya gelmeliyiz. Bu bütünlük hiç şüphesiz, istikbale ve sonsuza uzanan dostluğun anahtarı olacaktır" dedi.

Projenin koordinatörlüğünü yapan Ahmet Külekçi ülkemizin içinde bulunduğu şu hassas süreçte bu tür etkinliklerin çok anlamlı ve değerli olduğunun altını çizerek projenin ikinci ayağında ise Trabzon’dan gazetecilerin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne ziyaret yapacaklarını ifade etti.

Yapılan konuşmalar ardından projeye emeği geçenlere plaket verilirken, toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

TRABZON VALİSİ YÜCEL YAVUZ GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, İçişleri Bakanlığı himayesinde yürütülen proje kapsamında Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden gelen gazetecilerle bir araya geldi.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, İçişleri Bakanlığı himayesinde Trabzon Gazeteciler Cemiyetince (TGC) yürütülen, "Basın Mensupları Gönül Elçisi" projesi kapsamında Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden Trabzon'a gelen gazetecilerle buluştu.

Vali Yavuz, düzenlenen yemekte yaptığı konuşmada, "Basın Mensupları Gönül Elçisi" projesine emeği geçenlere teşekkür etti.

Projenin önemine dikkati çeken Yavuz, "Topluma yön veren basın mensuplarımızın, kardeşliğimizi pekiştiren bu tür projelerde yer alması milletçe daha da kenetlenmemize katkı sağlıyor." dedi.

TGC Başkanı Yusuf Turgut ise proje ile ilişkin bilgi vererek, uygulanmasındaki destekleri dolayısıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya teşekkür etti.

Programa Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tahir Gülebak, proje koordinatörü Ahmet Külekçi ile gazeteciler katıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KARDEŞLİĞİMİZ, PEKİŞTİRİLDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Şanlıurfa Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları başarılı mı?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Özlü Sözler
"İşlediğiniz günahları gizlediğiniz gibi, iyilikleri de gizleyiniz "


Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı