Haber Detayı
06 Kasım 2015 - Cuma 08:40
 
TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Resmi İlan Haberi


CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ceylanpınar / ŞANLIURFA

 

İ          L         A         N

 

            1-İşletmemiz 2015 Yılı üretimi Merkez,Beyazkule ve Gümüşsu harman şubelerinde bulunan10.000 Ton Mahsul Buğday 41 parti halindepeşin bedel ve açık artırma usulü ile satılacaktır.

Muhammen Fiyatlar:Mah. Buğday Kaşifbey-95:850,00TL/Ton, Mah. Buğday Cumhuriyet-75:850,00TL/Ton, Mah. Buğday Çeşit-1252:900,00 TL/Ton,Mah. Buğday Pehlivan: 820,00 TL/Ton, Mah. Buğday Pandas: 900,00TL/Ton, Mah. Buğday Ceyhan-99: 850,00TL/Tonve Mah. Buğday Sarıçanak-98: 900,00TL/Ton’dur.

            2- İhale;11/11/2015günü saat 10:00’da Şanlıurfa Ticaret Borsasında (TicaretBorsası BuğdayPazarı Bürosu Satış Salonunda)yapılacaktır. Bu ihalede satış gerçekleşmez veya verilen fiyatlar uygun görülmez ise İhale18/11/2015tarihinde aynı yer ve saatte tekrar edilecektir.

            3- İhaleye ait geçici teminat%5 olup ihalenin başlayacağı saate kadar Şanlıurfa Ticaret Borsasına teslim edileceği gibi, İşletmemizin T.C.Ziraat Bankası Ceylanpınar şubesi nezdindeki İBAN NO:TR29 0001 0005 8805 9943 7852 31nolu hesabına ve Halkbank Ceylanpınar şubesi İBAN NO:TR95 0001 20015280 0013 0000 01nolu hesabına da yatırılabilir. İhale başladıktan sonra Teminat alınmayacağından, geçici teminatların ihale başlamadan önce yatırılması şarttır.

            4- İhale konusu mahsule ait numuneler Şanlıurfa Ticaret Borsası Eksperlerince alınacak olup, Şanlıurfa Ticaret Borsasında görülebilir. İhaleye iştirak edecek müşteriler İhaleden önce satın alacağı malı İşletmemiz ambarlarında yığında görebilir veya ihale tarihinden önce Şanlıurfa Ticaret Borsası Eksperleri ile irtibat kurarak, eksperler ile aynı gün İşletmeye gelerek Eksperlere ayrıca numune aldırabileceklerdir. İhaleye iştirak eden müşteriler malı yığında görmüş ve aynen kabul etmiş sayılırlar. Satıştan sonra mal hakkında yapılacak itirazlar kabul edilmeyecektir.

            5- İhaleye iştirak eden müşteriler bir partiye iştirak edebilecekleri gibi, diledikleri sayıda partiye de teminatlarını yatırmak kaydıyla iştirak edebilirler.

            6- İhaleye katılacak müşteriler ihaleye gelirlerken yanlarında kanuni ikametgâhlarını, geçici teminatlarını, vergi levhaları veya ilgili belgelerini, tüzel kişi olması halinde gerekli yetki belgelerinin ve imza sirkülerini, Ticaret odası, Sanayi Odası veya ilgili meslek kuruluşuna kayıtlı olduklarının ve hâlihazırda faaliyette olduklarına dair ihalenin yapıldığı yıl içerisinde alınmış belgelerini ibraz etmek üzere yanlarında getireceklerdir.

7-İhale kararının onaylanmasından sonra ihalenin yapıldığı müşteriye faks yolu ile bildirilecektir. Müşteriye faks yolu ile yapılan tebligat aynı gün tebliğ edilmiş sayılacaktır. Müşteri Şanlıurfa Ticaret Borsasında yapılacak ihaleye iştirak ederken, borsa yetkililerine faks ve varsa e-mailnumaralarını bildirmek zorundadır.

8- İhalede üzerinde mal kalan müşteri malını şartnamede belirtilen süre içerisinde teslim alacak olup, mal bedelini yatırmış olsa dahi süresi içerisinde teslim alınmayan maldan İşletmemiz sorumlu değildir. Hiçbir mücbir sebep olmadığı halde müşteri malını belirtilen sürede kaldırmadığı takdirde müşterinin malında oluşacak zarar ziyandan (Doğal afet, yangın, sel basması, kızışma, küflenme, çürüme, haşere zararı vs.) İşletmemiz sorumlu olmayacağı gibi belirtilen sürede çekilmeyen buğday için mahsul depolama ücreti olarak günlük0,25Kuruş/Tongecikme bedeli alınacaktır. Yüklemelerde karayolları tüzüğü ve kamyon ruhsat tonajı dikkate alınarak mahsul teslim edilecek olup, bu duruma müşteriler itiraz edemezler. İhaleye iştirak eden müşteriler konuya ilişkin şartnameyi okumuş ve aynen kabul etmiş sayılırlar.

9- Bu işe ait şartname Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Karanfil Sokak No:62 Bakanlıklar / ANKARA) ile Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır, Adana, Ankara, Elazığ, Mersin, KızıltepeTicaret Borsası Başkanlıkları, Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu, Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği,Güneydoğu Un sanayicileri Derneği, Kızıltepe Zahireciler Derneği ile Gaziantep, Mersin İhracatçılar Birliği Başkanlıklarında, İşletmemize ait www.tigem.gov.tr adresinden ihaleler sayfasından ve İşletmemiz Ticaret Servisinde görülebilir. Ayrıca İşletmemizin 414–471 4974 (5 Hat) telefonlarından ve 414–471 4378 / 471 5228nolu fakslardan geniş bilgi edinebilirler.

10- TİGEM 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununa tabi olmayıp, Bu ihale 4734 sayılı kanunun 3/g maddesi gereğince istisna kapsamında yapılacaktır.

11- İhalede teklif edilen en yüksek fiyatlar Onay Makamınca onaylandığı takdirde ihale kesinleşir.           12-İLAN OLUNUR.

CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Basın Ş.urf - 174325 (www.bik.gov.tr)

Kaynak: Editör: Ramazan Güler
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Şanlıurfa Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları başarılı mı?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Özlü Sözler
Devletin hazinesi adalettir.


Konfüçyus
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı