Haber Detayı
29 Aralık 2017 - Cuma 15:48
 
TAŞERON İŞÇİLER MHP'DEN DESTEK İSTEDİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığını ziyaret eden yaklaşık 200 kişilik grup İl Başkanı Mahmut Güneş ve Teşkilat Başkanı İbrahim Ocakoğlu ile görüştü.
Gündem Haberi


Resmi Gazetede yayımlanan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamuda istihdam için yapılan düzenleme 2 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe girecek bu kapsamda kadroya alınmayan Hava Meydanları İşletmesi ve TEİAŞ’ta çalışan taşeron işçiler Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığını ziyaret ederek İl Başkanı Mahmut Güneş ve Teşkilat Başkanı İbrahim Ocakoğlu’dan kadroya alınmaları konusunda destek istediler.

MHP İl Başkanı Mahmut Güneş, işçilerle bir araya gelerek, taleplerini dinledi. Güneş, Şanlıurfa dahil birçok ilde bu durumun yaşandığını belirterek, "Türkiye genelinde kadroya alınmayan çok sayıda işçimiz var. Biz genelde de yerelde de bu işçilerimizin yanındayız. Kesinlikle ortada bir adaletsizlik var. Bu eşitsizliğin giderilmesi için hükümetle görüşmelerimiz devam edecek. İşçi arkadaşlarımızdan sabretmelerini istiyoruz." dedi.

Başkan Güneş yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Şuanda halı hazırda hizmet veren şirketlerden TEİAŞ olsun, havaalanında çalışana kardeşlerimiz sisteminde çalışan kardeşlerimiz olsun bunlar bu yasanın içine alınmamıştır. Normal şartlarda baktığımız zaman, anayasanın eşitlik ilkesine aykırı davranıldığı görülüyor. Bizde Milliyetçi Hareket Partisi olarak hem yerelde hem de genelde bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor, arkadaşlarımızla görüşeceğiz bunu her zaman dile getireceğiz. Arkadaşlarımızın mağduriyetini gidermek için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz. Yine söylüyorum anayasadaki maddeye göre eşitlik ilkesine aykırıdır bu davranış. Normalde 1 milyon taşeron işçisi varken, bunlar içinde 50 bin kişi çıkarılacak olan bu yasanın dışında bırakılması, çalışanlar adına da kabul etmiyoruz. Netice itibarı ile baktığımızda arkadaşlarımızın çoğu genç bu alanda çalışanlar hep genç kesimden oluyorlar. Havaalanında ve TEİAŞ’ta çalışan kardeşlerimiz, baktığımızda en fazla çalışanların, en fazla sahada olanların bu grup olduğunu görürken bu haktan en fazla bunların faydalanması gereklidir. Sadece bu işte kendilerine yakın olanları alıp garip olan arkası olmayan kişileri saf dışı bırakması bu insani boyut olaraktan kabul edilmez. Biz teşkilat olarak bu alanla ilgili bütün çalışmaları yapacağız, değerli başkanlarla oturup onların dosyalarını alıp genel merkeze ileteceğiz. Bu kardeşlerimizin uğradığı haksız ne varsa bu çalışmanın içinde olacağız. Bu mağduriyetin en kısa sürede giderilmesi için hükümet olarak, devlet olarak ne gerekiyorsa bütün ilgili mercilere bunu ileteceğiz. Arkadaşlarımıza diyorum sabırlı olun bütün mağduriyetiniz giderilecektir ve bu noktada Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman yanınızdayız.” Diyerek sözlerini sonlandırdı.

Şanlıurfa GAP Havalimanı Sendika temsilcisi Murat Karageçili’de, bu konu ile son çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile bazı kurumla daha kadroya dahil edildi ama taşerona kadronun konuşulduğu günden beridir kendilerinin bu konuşulanların dışında kaldırdığını, arkadaşlarla burada toplanmamızın sebebi özellikle son olarak çıkarılan 696 Kanun Hükmünde Kararname ile taşeronluğa kadro verilmesine dair, bir kanun çıkarıldı bu konun çerçevesinde bazı bazı kamu iktisadi teşebbüsünde özel bütçeli kuruluşlar, bu kanunun dışında bırakıldı. Yaklaşık 40 bin kişiden bahsediliyor, havalimanları, PTT TEİAŞ gibi kurumlarda kamunun ipini çeken çok çalışan arkadaşlarımız burada bulunuyor. Bunların kapsam dışında bırakılması bizleri çok üzmüştür. Özellikle son günlerde sendikalar olsun muhalefet partileri olsun, onlarda sağ olsunlar gündeme getiriyorlar. Bu çalışmanın daha da ileri boyutlara taşınması için biz sözler alıyoruz. Başkanımızda söz verdi inşallah bütün mağduriyetimizin giderilmesi noktasında bütün sorunlarımızı ileteceğiz bunlar inşallah AK Parti hükümetine iletilir ve mağduriyetimiz giderilir.” dedi.

MEHMET ER

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TAŞERON, İŞÇİLER, MHP'DEN, DESTEK, İSTEDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Şanlıurfa Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları başarılı mı?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Özlü Sözler
Sen gönlünü beslemeye bak..! Yücelere gidecek, şereflenecek odur."


Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı