Haber Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 13:20
 
“URFA TRAFİĞİNİ RAHATLATMAK İÇİN MESAİ GÖZETMEKSİZİN ÇALIŞIYORUZ”
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Yerel Gazeteler Platformu ile bir araya geldi.
Gündem Haberi


Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Beyazgül, Şanlıurfa’da yapılan çalışmalar hakkında önemli bilgiler verdi.

Başkan Beyazgül, “Şanlıurfa’nın gelişimi için Büyükşehir Belediyesi teknik kadrolarımızla çalışmalarımıza başladık. Göreve geldiğimiz ilk günden buyana gerek teknik kadrolarımız ile gerek ise Büyükşehir Belediyesi yönetim kadrolarımızla Şanlıurfa’nın sorunlarını tek tek masaya yatırdık. Şanlıurfa trafiğinin rahatlaması adına Karakoyun köprülü kavşağın ile ilgili protokol yaparak bölgenin alt yapı ve asfaltlama çalışmalarını tamamladık”. dedi.

  İşte Başkan Beyazgül’ün verdiği röportaj:

“Şanlıurfa’nın gelişimi için Büyükşehir Belediyesi teknik kadrolarımızla çalışmalarımıza başladık. Göreve geldiğimiz ilk günden buyana gerek teknik kadrolarımız ile gerek ise Büyükşehir Belediyesi yönetim kadrolarımızla Şanlıurfa’nın sorunlarını tek tek masaya yatırdık. Şanlıurfa trafiğinin rahatlaması adına Karakoyun köprülü kavşağın ile ilgili protokol yaparak bölgenin alt yapı ve asfaltlama çalışmalarını tamamladık. Aynı şekilde Karayolları Genel Müdürlüğümüzün ihaleye verdiği Çevik Kuvvet katlı köprülü kavşağı için Bakanlığımız ile görüşmelerimiz çok olumlu geçti ve çalışmaların hızlandırılması için söz almıştık. İnşallah ilerleyen günlerde Kuzey-Güney yönünde geçişler açılacak. Hamd olsun ki çalışmalar hızlı bir şekilde ilerliyor ve Şanlıurfa trafiğini rahatlatacak olan iki köprülü kavşağımızın çalışmaları çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Aynı şekilde gerek yeni yerleşim yerlerinde gerek,  ilçelerimizde gerek ise kırsal mahallerde önceden planladığımız asfaltlama çalışmalarını sürdürüyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak kent merkezinde aynı anda 10 bulvarın yapımını sürdürürken bir yandan da kırsalda beton yol ve stabilize çalışmalarımız devam ediyor. Karaköprü Abdülkadir Badıllı Bulvarında çöken yol ile ilgili vatandaşlarımızın taleplerini anında değerlendirerek vatandaşlarımızın mağdur olmaması için 24 saat içerisinde talimatlar vererek çalışma başlattık Şanlıurfa’mız için hayati öneme sahip olan Oto galericiler ve Meslek sitelerinin yollarını ve alt yapısını Büyükşehir Belediyesi olarak yapıyoruz. Şanlıurfa’nın yoğun olarak kullandığı bu alanları kısa sürede tamamlayarak esnafımızın oraya taşınmasını sağlayacağız, amacımız Şanlıurfa trafiğinin rahatlatılması” dedi.

KALE ETEĞİ PROJESİ İLE 283 KONUT VE 17 İŞ YERİ KAMULAŞTIRILIYOR

Kale Eteğinde 32 bin 100 metrekarelik alanda fizibilite çalışmalarını tamamladıklarını belirten Başkan Beyazgül, "Seçim çalışmalarımızda da çokça uğradığımız bir yerdi Kale Eteği. Buradaki hemşerilerimiz gayet sakin bir şekilde bugünü beklediler. İnsanlarımızın içerisinde bulundukları evlerin kayma ihtimali var. Bunun için öncelik olarak bu konuyu ele aldık. Biz her zaman 'halkımızın talebi bizim projemizdir' dedik. Halkımızın taleplerini arasında burasının ilk sırada olması gerektiğine karar verdik. Evler gayet kötü. Buradaki insanımız 'evimiz her an kayabilir' korkusu ile yaşıyor. Bugün burası ile ilgili çalışmayı bitirdik. Görev geldiğimizin ilk haftası arkadaşlarımıza talimat verdim. Alt yapı çalışmalarını, zeminde mülkiyet çalışmalarını, üst yapı çalışmaları tamamlandı ve Meclisimizde kamulaştırma kararını aldı. Buradaki herhangi bir vatandaşımız 'Evet, ben artık paramı alayım. Buradan çıkayım' dediği zaman gelip paralarını alabilirler. Evlerini teslim ederler ve bizler de onların geleceği için çalışmamızı tamamlamış olacağız" dedi.

YEREL YÖNETİMLER TOPLANTISI ile ŞANLIURFA’MIZ İÇİN ÇOK GÜZEL SONUÇLAR ELDE ETTİK

Göreve gelir gelmez Şanlıurfa’nın altyapı, üst yapı, turizm potansiyeli üzerine çalışmalar hazırlayarak projelerimizi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sunma imkânı bulduk. Ankara’da kaynak arama ve proje takibi için birçok ziyaretlerimiz oldu ve hamd olsun ki Şanlıurfa’mız için çok güzel sonuçlar elde ettik. Bunun ile birlikte geçtiğimiz gün Şanlıurfa’mız Yerel Yönetimler Bölge toplantısına ev sahipliği yaptı bu Şanlıurfa’mız için bir şanstı ve bizler bunu İlçe Belediye Başkanları arkadaşlarımız ile çok güzel yönettik. Bakanımız Mehmet Özhaseki’nin girişimleri ile Şanlıurfa’mıza gelen ilgili Bakan Yardımcılarına sorunlarımızı, taleplerimizi iletme imkânı bulduk. Şanlıurfa’mızı daha iyi yerlere taşıyacağımız Projelerimizi Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye anlatarak desteklerini talep ettik oda sağolsun ilgili Bakanlıkları arayarak taleplerimizi iletti, randevular aldı. Bizler de ilerleyen günlerde Ankara’ya ziyaretler düzenleyerek Şanlıurfa’mız ile ilgili önemli projelerimizi birlikte görüşeceğiz” dedi.

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK İLKESİ İLE HAREKET EDİYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanlığımız döneminde şeffaf Belediyecilik ilkesi ile hareket edeceklerini belirten Başkan Beyazgül, “Tasarufu önemsiyoruz ve bu konuda önemli adımlar attık. Göreve geldiğimizde ilk olarak Büyükşehir ile ilgili nasıl tasarruf edebilirizi sorduk ve mevcutta bulunan araç filomuzda azaltmaya gitmek oldu. Bunun ile birlikte Büyükşehir Belediyesinde ihale sürecini değiştirerek tek çatı altında ihale sürecini getirdik ve bunları denetleyen bir mekanizma yaptık. Bizler şeffaf belediyeciliği önemsiyoruz ve Kamunun malını kamuya en doğru şekilde harcamak için uğraşıyoruz. ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüzde aynı şekilde kendi enerjimizi kullanmak için bir yandan GES sistemlerine bir yandan da ilgili kurumumuzla tarife değişikliğine giderek büyük bir tasarruf sağladık” dedi.

TOPLU TAŞIMADA VE ULAŞIMDA KALİTEMİZİ YÜKSELTECEĞİZ

“Ulaşım da ve toplu taşımada standartları yükselteceğiz” diyen Başkan Beyazgül, “Büyükşehir Belediyesi olarak toplu taşımada ve ulaşım konularında bir çok ödüle layık görüldük. Toplu taşıma araç filomuzu geliştirmek için 57 tane son teknoloji ile donatılmış modern yeni araç alacağız ve bunun ile birlikte yeni yerleşim yerlerine seferler başlatarak vatandaşlarımızın toplu ulaşım kalitesini yükselteceğiz. Trafik izleme merkezimizde anlık değerlendirmeleri yaparak yoğunluğun yaşandığı bölgelere anında ek seferler düzenleyeceğiz bizler ulaşım konusuna çok önem veriyoruz. Aynı şekilde Çocuk Trafik Eğitim Parkımızın yapımı hızlı bir şekilde ilerliyor buradaki amacımız da çocuklarımızın küçük yaşlardan itibaren trafik eğitimini uygulamalı bir şekilde alması” dedi.

ÇALIŞMALAR HIZLANDI

Şanlıurfa kent merkezinde vatandaşlarımızın rahat bir nefes alabilmesi için yeşil alan projelerini önemsiyoruz bu kapsamda GAP Vadisi 4. Etap çalışmalarının tamamlanması için gerekli talimatları verdik. Yeşil ile iç içe olan bir Şanlıurfa için mevcut yeşil alanlarımız az ve bunun ile ilgili yeni çalışmalar başlatarak bizim dönemizde Yeşil bir Şanlıurfa hayali kuruyoruz. Şanlıurfa bilindiği üzere Peygamberler Şehri bizlerde bu değeri gün yüzüne çıkartmak için paydaş kurumlar ile çalışmalar başlattık. Şuanda Eyüp Nebi Camisi ve külliyesi projesi tam hız ilerliyor ve burası tamamlandığı zaman inanç turizmi açısından önemli bir yere sahip olacak. Biz Şanlıurfa’yı topyekûn bir şekilde kalkındıracağız tarihi potansiyelimizin farkındayız ve Allah’ın izni ile Kale eteği kamulaştırması, Kızılkoyun mağaralarındaki 35 yapının yıkılması, eski tarihi sokaklarımızın ve evlerimizin restore edilmesi ile bu değerler gün yüzüne çıkacak.

SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ İLE BİRLEŞTİRECEĞİZ

Şanlıurfa’da yaklaşık 2 Milyon vatandaşımız var ve bu tarihi ile Şanla dolu olan şehrimizin Büyükşehir Belediye Başkanı olmak gurur verici. Vatandaşların talepleri bizler için önemli, çalışmalarımızı ibadet aşkı ile yapıyoruz. Bizler istişareye önem veren bir Belediyecilik anlayışı getirmek istiyoruz bu yüzden Şanlıurfa’mızda yapılacak olan etkinlikler ve çalışmalar öncesi Büyükşehir Belediye kadrolarını Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya getirerek yapılacak olan çalışmaların anında cevaplanması için çalışıyoruz” diye konuştu.

  

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “URFA, TRAFİĞİNİ, RAHATLATMAK, İÇİN, MESAİ, GÖZETMEKSİZİN, ÇALIŞIYORUZ”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
En Çok Okunanlar
En Son Eklenenler
Alıntı Yazarlar
Anketler
Şanlıurfa Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları başarılı mı?
Anketler
İstanbul Seçimini Kim Kazanır ?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
60
0
3
9
17
29
2
Trabzonspor
58
0
3
10
16
29
3
Sivasspor
53
0
6
8
15
29
4
Galatasaray
52
0
5
10
14
29
5
Beşiktaş
50
0
9
5
15
29
6
Fenerbahçe
46
0
9
7
13
29
7
Alanyaspor
45
0
8
9
12
29
8
Göztepe
38
0
11
8
10
29
9
Antalyaspor
37
0
10
10
9
29
10
Kasımpaşa
35
0
14
5
10
29
11
Gaziantep FK
35
0
10
11
8
29
12
Denizlispor
32
0
13
8
8
29
13
Gençlerbirliği
31
0
14
7
8
29
14
Çaykur Rizespor
29
0
16
5
8
29
15
Yeni Malatyaspor
28
0
15
7
7
29
16
Kayserispor
28
0
15
7
7
29
17
Konyaspor
27
0
12
12
5
29
18
MKE Ankaragücü
25
0
14
10
5
29
Özlü Sözler
Bu uçsuz bucaksız dünya içinde, bil ki, mutlu yaşamak iki türlü insana vergi: Biri iyinin kötünün aslını bilir, öteki ne dünyayı bilir, ne kendini…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı