Yazı Detayı
11 Nisan 2016 - Pazartesi 14:35
 
BAŞBAKANIM, BAKANLARIM
Tahir COŞANDAL
tcosandal@gmail.com
 
 
BAŞBAKANIM,
 
Bakanlar kurulunu Şanlıurfa ilimizde yaptığınız için çok teşekkür ederiz.
Hoşgeldiniz.
 
Başbakanım,
 
Suriye’de savaşta mağdur olup ,Türkiye’ye sığınmacı olarak gelen 10 bin öksüz ve yetim çocuk bulunmaktadır. Bunların bir kısmı kamplarda kalmaktadır.
Bu , Suriyeli öksüz ve yetim çocuklar,Türkiye’nin kendilerine sahip çıkmasını bekliyor. 
Biz bu çocuklara sahip çıkmazsak, bu çocukların bir kısmı organ mafyasının kurbanı olacak, diğer kısmı ise Mafya, İŞİD,PKK vb örgütlerin tuzağına düşerek , canlı bomba olarak bizlere geri dönecektir.
Bu çocuklara için acil olarak yetim ,öksüz yurtları yaptırılıp eğitilerek topluma kazandırılması gerekmektedir.
Avrupa Birliğinden gelen 3 milyar Euro ile Ülkemizde bulunan Suriye ve diğer ülkelerden gelen sığınmacııların; başarılı oldukları alanlarda fabrikalar açılarak ,istihdam sağlanırsa bu insanlar kimselere muhtaç olmadan yaşamlarını idame edebilirler.
 
Başbakanım, 
 
Hayatında hiç imar planı, projesi görmemiş, hiç personel idare etmemiş,şehrin estetiği hakkında hiç bir fikri olmayan, sosyal ilişkileri ve halkla ilişkileri zayıf , belediyecilikten anlamayan belediye başkanları bulunmaktadır.
, “Emret bakanım” dizisinde olduIu gibi,Belediye içersinde bulunan bürokratların yönettiği , konu mankeni gibi sadece koltukta oturan belediye başkanları mevcuttur.
Medya, halk, sivil toplum kuruluşlarının, randevu taleplerini değerlendirmeyen başkanlarımız vardır.
Sorunlar iletilmediğinden dolayı haliyle çözümlerde olmamaktadır.Bu başkanların tavırları milletvekili seçimlerini ve bir sonraki belediye seçimlerini de olumsuz etkilemektedir.
 
Kaymakam olmak için, Hukuk fakultesi, Siyasal Bilgiler Fakultesi veya iktisadi ve idari bilimler fakultesinden mezun olmak gerekmektedir.
Emniyet Teşkilatı'nın amir olmak için Polis Akademisi'nden mezun olmak gerekmektedir.
Peki, neden belediye başkanı olacak kişilerde herhangi bir kriter aranmıyor.
Belediye başkanı olacak kişilerde,
Şehircilik okulu mezunları arasından belediye başkanlarının seçilmesi illerimizde çeşitli kazanımlar sağlayacaktır.
Bunların başında , şehirlerimizin imarı, estetiği,halkın huzuru sağlığı, mutluluğu ön plana çıkaran, halkın yaşam kalitesini artıran vizyon sahibi başkanlarımız olacaktır.
şehirlerin imarı , estetiği, sosyal hizmetleri, vatandaş devlet ilişkilerini pekiştirerek daha iyi bir yerel hizmet anlayışı gelişecektir.
Sonuç olarak, Diyarbakır ,Cizre olayları başka ilerde yaşanmamış olacaktır.
Ülkemizde1960 yılında kurulan Devlet planlama teşkilatı sosyal ve kültürel anlamda hükümete danışmanlık yapmaktaydı.2011 yılından itibaren kalkınma bakanlığı olarak organize edildi.
 
Başbakanım,
 
Ülkemizde zaman içersinde yaşanan ve yaşanacak olan; intiharları,çok eşliliği,namus davalarını ,kan davalarını ,çocuk evliliklerini,töre cinayetlerini, kısaca toplum psikolojisini irdeleyecek,gerekirse polis ile beraber olay mahallerine giderek incelemelerde bulunacak , istatistikler hazırlayacak, analizler yapacak, sosyolog ve piskologlardan oluşan bir kuruma ihtiyaç vardır. sosyologların ,sosyal öğretmeni olmadığı; piskologların hastalıkları önleyecek tedbirler konusunda televizyon,radyo proğramları yaparak, halkı bilgilendirdikleri,eğitikleri zaman daha huzurlu ve yaşam kalitesi artmış bir toplum oluşacaktır.
 
ULAŞTIRMA BAKANIM,
 
Türkiye’nin omurgası olan Türktelekom özelleştirildi.
İlimizde, fabrikaların bulunduğu mevkiilerde, şehrin en önemli caddelerinde bakır kablolarla ve defalarca yapılmış eklerle internet ve telefon hizmeti verilmektedir.İlimizin bazı bölgelerinde 2 mbps Adsl hizmeti dahi alınamamaktadır.
Vatandaşlar defalarca şikayet hatlarını aramalarına , dilekçeler vermelerine rağmen Türktelekom cevap bile vermemektedir.
Türk Telekom özel şirket olduğu için hizmet amacıyla değil , kar amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.
Bu konuda bir an önce bakanlık olarak Türktelekom ile masaya oturarak vatandaşların sorunlarının giderilmesi gerekmektedir.
 
SAĞLIK BAKANIM,
 
Bakanım, İlimizde bulunan en büyük özel hastanesi OSM ,SGK anlaşması yapılmayarak kapanmıştır. Bu hastaneye , kayum atanarak hizmet verilmesi , ilimiz hastalarının çevre ve büyük şehirlere gitmelerini önleyecekti.Bu uygulama ile vatandaşlar cezalandırılmıştır.
Bir an önce eyyübiye mahallesinde bulunan devlet hastanemizin açılması ve şehir hastanemizin ivedi olarak bir an önce faaliyete geçmesi için bürokratik işlemlerin bir an önce yapılması gerekmektedir.
 
Bakanım,
 
Sağlık bakanlığı personel istihdamı sıkıntı çekilen yerlerde 5. ve 6. bölgeler için 4924 sözleşmeli statü geçiş için tahsis edilen kadrolar çok az bir kısmı kullanılmış olup, büyük çoğunluğu hekimlerimize verilmemektedir. 
Gelen kadrolarlardan öncelikle mecburi hizmetlilere verilmekte,geri kalanlar kura sonucu dağıtılmaktadır.
Hekimlerimizin büyük çoğunluğu haksızlığa uğramıştır.Bakanlar kurulunda yeterli kadro sayısı tahsis edilmesine rağmen, kamu hastaneler kurum başkanlığı ve maliye bakanlığı tarafından ,engelleme yapılarak ,hekimlerimizin hakkı olan 4924 sözleşmeli kadroya geçiş hakkı engellenmiş ve kadro alanlar ve kadro almayanlar arasında yaklaşık 2.5 kat maaş farkı oluşmuş ve barışçıl çalışma ortamı engellenmiştir.
İlimizde bir çok özel hastanenin SGK anlaştması iptal edilmiş ve bazı hastaneler kapatıldığı bu sıkıntılı dönemde ilimizde çalışan doktorlar tayin isteyerek gitmektedirler.
Bu şekilde vatandaşlar cezalandırılmış olup ,20 yıl öncesine dönülmüş olup , hastalar çevre il ve büyük şehirlere gitmek zorunda kalmaktadır.
Sorunun ivedi olarak bir an önce çözülmesi gerekmektedir.
 
MİLLİ EĞİTİM BAKANIM,
 
Ülkemize sığınmacı olarak gelen Suriyelilerin çoğunluğu iyi derece İngilizce bilmektedir.
Malesef ,ülkemizde lise diplomasını alan bir öğrenci ,bir turist gördüğünde 2 cümle konuşamamaktadır.
Çünkü eğitim sistemimizde nefret ederek matematik vb dersleri öğretilmekte, müfredatlarda bir çok gereksiz bilgiler verilmektedir.
Hastaneye giden bir hasta istediği doktoru seçebilmektedir.
Fakat ülkesine faydalı kaliteli eğitim almış bir öğrenci yetiştirmek isteyen bir ebeveyn evinin en yakınındaki başarısız bir öğretmeni seçmek zorundadır.
Bu veli ,çocuğuna kaliteli bir eğitim aldırmak istediğinde başka bir mahallede bir daire kiralayarak 700 tl ödemekte ,bunun dışında asayişi ,trafiği düzenlemekle görevli olan polisleri nüfus müdürlüğü tarafından, bu ebeveynleri bulmak için görevlendirerek 700 tl de ikinci bir ceza ödemek zorunda bırakılmaktadır.
Halbuki herkes arzu ettiği öğretmeni seçse başarısız öğretmen öğrenci bulamayarak bu mesleği icra etmekten vazgeçecektir.
Eğitim sistemimiz gözden geçirilse Trilyonları eğitime harcasak , önce kaliteli öğretmen yetiştirebilsek, neden NASA'da bilişimde ,nükleer silah sanayiinde söz sahibi ülke durumunda olmayalım.
 
TURİZM BAKANIM,
 
Otellerde yıldız uygulaması var.
Bu yıldızlar başımızı döndürüyor.
 
Gitiğimiz bazı otellerde; 1 yıldızlı otele gidiyorsunuz 5 yıldızlı hizmet alıyorsunuz, lüks odalar,kibarca sizi karşılayan otel yöneticeleri ve personeli ile çok güzel hizmet alabiliyorsunuz.
5 yıldızlı otele gidiyorsunuz, odalar kirli,yüzü asık yönetici ve personell ve kötü hizmetle karşılabiliyorsunuz.
Sürekli otellerde misafir olarak kalmak zorunda çeşitli sektördeki pazarlamacı ve mümesiller var. Bu insanlar sizin açmış olduğunuz mail, web, telefon no,sms, whatsapp'a kaldıkları oteller ile ilgili olarak yıldızlar versinler. 
Bakanlık olarak bu yıldızları değerlendirip otellerin yıldızlarını tespit ederek daha güzel hizmet veren otellere kavuşabiliriz.
Şanlıurfa'mızda nemrut tahtı var ,bu konuyu bir çok defa köşeme taşımama rağmen, nemrut tahtının yolları yapılarak turizme kazandırılmadı. 
Karaali bölgemizde bulunan sıcak sularla ilgili olarak yeni tesisler açılırsa , Şanlıurfa'lı hemşerilerimi Kahramanmaraş Zeytinlik ve Bursa termallerine gitmek zorunda kalmayacaktır.
Eğitimde, Teknolojide, Turizmde, Yerel Yönetimde,Sağlıkta, İletişimde,Sosyaloglarıyla,Piskologlarımızla;
Dünya lideri bir Türkiye dileğiyle,
 
Etiketler:
Yorumlar
Diğer Yazılar
HARRAN ÜNİVERSİTESİ ARAŞTIRMA HASTANESİNDE SKANDAL
ULAŞIM VE BAHÇELİEVLER PARK SORUNU
SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİ DEĞİL, KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI NASIL OLUŞTURABİLİRİZ
HES KODU
BÜYÜKŞEHİR VE EYÜBİYE BELEDİYEMİZE AÇIK MEKTUP
CORONA 19 KARANTİNA HASTASININ DIŞARIDA DOLAŞMASI “CİNAYET’E TEŞEBBÜSTÜR”
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bizi neden rahatsız ediyor?
“MAVİ KOD”
BU VİRÜSÜN SADECE ÇİNLİLERİ ÖLDÜRECEĞİ DÜŞÜNÜLDÜ
ŞEHİR EFSANESİ DEĞİL; ŞEHİR HASTANESİ
TÜRKİYE’NİN GÖÇ POLİTİKASI
DAHA GÜZEL BİR HALİLİYE…
SAĞLIKTA GELDİĞİMİZ NOKTA…
ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ (3)
ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ (2)
ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ…
ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPOR KURSU…
TRT TELEVİZYONU BİZİ SAHİPLENİYOR MU?..
AK PARTİ İL BAŞKANIMIZ, ZEYNEL BEYAZGÜL "YALNIZ DEĞİLSİNİZ"
GELECEĞİMİZİ KARARTMIYALIM…
112 ACİL SERVİS VE 155 POLİS İMDAT NEDEN TEKNOLOJİYİ KULLANMIYOR
MİLLET İRADESİNİN ÖNÜNDE HİÇ BİR ENGEL DURAMAZ
EYÜP PEYGAMBER SABIR MAĞARASINA GELEN ZİYARETÇİLERİN SABRINI ÖLÇMEYELİM
HALİLİYE BASKETBOL TAKIMI
BELEDİYEMİZ ACİL İHTİYAÇ OLAN OTOPARK SORUNU İÇİN NE YAPIYOR?
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI MELİH GÖKÇEK'E AÇIK MEKTUP
AK PARTİ İL BAŞKANI “AV.ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL”
ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR'E YAKIŞIR ; BİR REKTÖR İSTİYORUM…
KARAKÖPRÜ BULVARINDA SİNYALİZASYON SORUNU
Belediye Başkanlarımız ,Valimiz ile el ele Bedensel Engelliler Maçına gidelim…
RABİA MEYDANI VE TOPÇU MEYDANI
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
En Çok Okunanlar
En Son Eklenenler
Anketler
Şanlıurfa Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları başarılı mı?
Anketler
İstanbul Seçimini Kim Kazanır ?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
71
0
6
5
22
33
2
Fenerbahçe
66
0
7
6
20
33
3
Galatasaray
62
0
8
5
19
32
4
Trabzonspor
58
0
7
10
16
33
5
Alanyaspor
52
0
11
7
15
33
6
Gaziantep FK
50
0
8
11
13
32
7
Sivasspor
50
0
7
14
12
33
8
Hatayspor
49
0
11
7
14
32
9
Fatih Karagümrük
49
0
10
10
13
33
10
Göztepe
46
0
11
10
12
33
11
Antalyaspor
42
0
10
15
9
34
12
Konyaspor
41
0
12
11
10
33
13
Çaykur Rizespor
39
0
12
12
9
33
14
MKE Ankaragücü
37
0
16
7
10
33
15
Kasımpaşa
36
0
15
9
9
33
16
Yeni Malatyaspor
34
0
12
13
7
32
17
Kayserispor
34
0
15
10
8
33
18
Başakşehir FK
33
0
15
9
8
32
19
Gençlerbirliği
31
0
18
7
8
33
20
BB Erzurumspor
28
0
17
10
6
33
21
Denizlispor
26
0
18
8
6
32
Özlü Sözler
Nankör bir evlada sahip olmak, yılan dişinden daha acı verir.


Shakespeare
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı