Yazı Detayı
02 Aralık 2016 - Cuma 09:29
 
İYİLİK VE TAKVA...
Osman GEREM
ogerem@hotmail.com
 
 

Böylece "Eğer siz emri bil maruf ve neyhi anil münkeri terk eder ve hatta tam tersine harekete ederek kötülükleri ve kötüleri sever ve savunursanız Allah bunun peşin cezası olarak en şerli ve en zalim olanlarınızı sizin başınıza idareci olarak musallat edecek, sizi zillet ve esarete düşürecek, artık en haklı ve en hayırlı isteklerimiz ve müracaatlarımız ile devlet kapısından geri çevrilecek ve Allah katında da dualarımız asla kabul edilmeyecektir."hadisinin hakikati ortaya çıkmaktadır.
Halbuki mü'minlere "iyilik, ibadet ve takva üzerine yardımlaşmaları, hakta ve hayırda yarışmaları emredilmiş, sonu zulüm, haksızlık ve hayasızlıkla bitecek işlere ve kişilere asla taraf olmamaları bildirilmiştir.
Çünkü "Her kim güzel ve hayırlı bir işe aracılık ve taraftarlık ederse onun da o sevaptan hissesi vardır. Her kim de kötü ve zararlı bir işe aracı ve yardımcı olursa o da günaha ortaktır. Allah elbette herşeyi gözetip karşılığını verecektir."
Her bir insan dinine ve namusuna karşı olmamak şartıyla ancak kendi nefsine karşı yapılan haksızlık ve saygısızlıkları affedebilir, bu bir fazilet sayılabilir. Fakat milyonlarca insanın maddi ve manevi hukukuna tecavüz eden, millete ve memlekete hıyanet eden mason ve münafık siyasileri bağışlamak ve hoş görmek ise en büyük cinayettir.
Evet Nemrutlar, Firavunlar ne kadar adi ve aşağı ise onları omuzlarında taşıyan ve alkışlayanlar onlardan daha sefil ve suçludurlar.
Zulmü alkışlayan ve batıla uyanların acı akıbetlerini haber veren şu ayetle sözümüzü bitirelim..; "Bu dünyada kendisine tabi olunan batıl liderler ahiret azabını gördüklerinde, aldatıp peşine taktıkları kimselerden alakayı kesip uzaklaşırlar. (Bunun üzerine) batıla uyanlar "Ah keşke bir kere daha geri dönmemiz mümkün olsaydı da biz dünyada aldatıp sapıtan ve burada bırakıp uzaklaşan kimselerden biz de alakayı kesip uzak dursaydık." diye hayıflanırlar. Böylece Allah (c.c.) işledikleri bütün amellerini hasretler (üzüntü ve pişmanlık kaynağı) olarak onlara gösterecektir. Yani ömür boyu işledikleri hayırlı amel ve ibadetleri batılı seçmelerinin ve zulmü desteklemelerinin günahına kefaret olarak yetmeyecek ve cehennemi boylayacaklarından üzüntü ve pişmanlık içinde kıvranacaklarındandır.

 
Etiketler:
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Dünya Kupasını kim kazanır
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Özlü Sözler
Gülün dikene katlanması onu güzel kokulu yaptı…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı