Yazı Detayı
30 Ocak 2017 - Pazartesi 12:48
 
STK LARIN SİVİLLEŞMESİ
YUNUS EMRE GAYBERİ
 
 

Bugün biraz eleştiri yapayım ve eleştirimin muhatabı sivil toplum kuruluşları STK’lar olsun

toplum yararına daha faydalı çalışmalar yapmak adına biraz durup düşünmeli ve durum değerlendirmesi yapmalıyız.

Ben 4 STK da aktif görev almaktayım. Malumunuz STK lar gönüllülük esasına dayalı

hiç bir maddi getirisi olmayan hatta yeri geldimi kendi cebinizden harcamalar yardımların yapıldığı toplum yararına ALLAH rızası için ,insanlık için olumlu ve verimli çalışmaların yapıldığı resmi kuruluşlardır.

Toplum yararına çalışan yardımlar toplayıp bunların en doğru bir şekilde ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması için gayret gösteren ,çalışan toplumdaki eksik, yanlış iş ve gidişatı düzeltmek ve insanlığın kullanımına yönlendirmek adına canı gönülden çalışan örgütlü legal yapılanmalardır.

Dedim ya 4 ayrı STK da gönüllülük esaslı çalışmalarım var ve bu STK ların hemen hepsinde üyeler, yönetim, başkanlar, genel itibarı ile memur arkadaşlardan oluşuyor halktan esnaf kardeşlerimizden katılım hiç yok gibi ha bu arada esnaf STK larda var o ayrı ama genel olarak STK larda görev alan arkadaşlar devlet kademesinde yoğun mesai yapan arkadaşlar .

Zaten kendi işlerindeki yoğunluk ve yorgunluktan dolayı bitkin ve bıkkın halden birde STK işleriyle uğraş onları bayağı yoruyor gözlemlerim o yönde .yapmış oldukları fedakârlığın özverinin karşılığı tartışılmaz Allah onlardan razı olsun ama benim anlatmak istediğim iş bölümü yapılsın onlarından sırtındaki yükü hafifletelim halka inelim .esnaf kardeşlerimizin gücünden ,heyecanından faydalanalım onları onore edelim görev bilincini  paylaşalım mutluluk hepimizin olsun.

Ev hanımları var, esnaflarımız var emeklilerimiz var hayatlarını kahve köşelerinde tüketen çok cevval ve hareketli heyecanlı bir halk kesimimiz var bunların kazanılmasında faydalı olacaklarına inanıyorum belki biz onlara az gittik belki onlar bu tür kuruluşlara uzak kaldılar yani iletişim kopukluğu olduğu kesin sebepleri çoğaltılabilir.

Emin olun bu saydığım gurupların içinde taşı sıksa suyu avuçlarından dökülmeyecek güçlü bünye ve iradeye sahip abilerimiz, ablalarımız, amcalarımız. teyzelerimiz öyle çok ki anlatamam bunları kazanmamız lazım.

Her biri bir ateş parçası olan bu insanlarımız görev verilerek itibarlandırılırsa inanın toplumun gelişmesinde, şekillenmesinde hem hız, hem kalite hem de çoğulculuk yaşanır.

Mesela bunun örnekleri var sevgili Emine Çakmak hanımefendi sevgili Osman Gerem beyefendi sevgili Faruk Akbaş beyefendi vb sayabileceğimiz bir elin parmağını geçmeyen halktan katılım ve görev üslenen kardeşlerimiz görev ve sorumluluklarını çok iyi kavramış ve özümseyerek işlerini layıkıyla yapıyorlar bu güzel insanların sayılarını artırmak lazım halkımız bize gelmiyorsa bizler STK lar olarak onları böylesine kutlu bir görevde yanımızda olmalarını hissettirip birliktelik sağlamalıyız.

Yoksa az olsun benim olsun kısır bir anlayışla bir yerlere varılmaz verilen emeğin karşılığı alınmaz, toplumsal katılımı sağlamalıyız, bütünleşmeli ve daha da büyümeliyiz

ALLAH KİMSENİN EMEGİNİ BOŞ ETMEZ KARŞILIGINI VERİR ALLAH RIZASI İÇİN STK LARDA GÖREV ALIP GÖNÜLLÜLÜK ESASLI ÇALIŞAN FEDEKAR ŞOVALYE RUHLU GÜZEL İNSANLARIN, AİLELERİNİ, RAHATLARINI İHMAL EDİP ÇALIŞANLARDAN  ALLAH HEPİSİNDEN RAZI OLSUN.

 
Etiketler:
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Şanlıurfa Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları başarılı mı?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Özlü Sözler
Verilen emaneti yerine getirmek, en üstün doğruluktur.


akyolrecep63@mynet.com
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


45
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı