Yazı Detayı
04 Temmuz 2014 - Cuma 13:32
 
FUTBOL AKADEMİSİ
Mehmet ERCAN
mehmetercan63@hotmail.com
 
 

Okulların tatile girmesiyle birlikte her veliyi çocuğunu bir kursa gönderme telaşı sardı. Bu durumun hem çocuğun evde kalıp sıkılmaması; hem de ilgisine göre tatilini değerlendirmesi açısından iyi bir faaliyet olacağı kanısındayım. Öyle ki; artık bazı veliler yaz tatillerinde çocuklarını sadece bir etkinliğe göndermeyip, iki hatta üç etkinliğe gönderdiği de oluyor.
Ben bir eğitimci olarak çocuklara bu kadar da yüklenilmemesi taraftarıyım. Çocuğun kendisine kalacak ve özgürce harcayacak bir zamanının olması gerektiği düşüncesindeyim. Ne bileyim çocuk kitap okumalı, canı sıkılmalı biraz yaptıklarını düşünmeli, öğrendiklerini özümsemeye vakit bulmalı. Hayatları çok da belli kalıplara sığdırılmaması gerektiği düşüncesindeyim.
Bu gün oğlumun çok istediği futbol kursuna gitme isteğine daha fazla karış koymayıp, kendisini bir futbol kursuna yazdım. tabi şehrimizde son dönemlerde bir çok futbol okulu açıldı ben bunların en köklüsü ve tecrübelisini araştırdım ve Beşiktaş Futbol Akademisini belirledikten sonra komşumla birlikte çocukları alıp, çalışma sahalarına gittik. Sağ olsun hocaları bizi sevgiyle, güler yüzle karşıladı. Sahaya baktığımızda siyah beyaz forma içinde küçüklü büyüklü her boydan öğrenci gördüm. Bu ne kadar sevindirici geldi bana anlatamam. Çünkü bu durum benim, şehrimizin futbola verdiği önemi ve dolaysıyla Şanlıurfa sporun altyapısına sağlanan katkıyı görmemi sağladı ki; çok sevindirici bir durum oldu benim için.
Futbol okulunun sahibi ve teknik hocası Selahattin DEMİR Hoca'nın Beden Eğitimi bölümü öğretmenliğinden mezun olması, bu işe gönül veren bir insan olması sanırım ona ve okuluna olan ilginin açık göstergesi. Kendisi daha önceden birçok amatör kulüpte teknik adam olarak görev yapmış ve özellikle Şanlıurfa spora önemli sporcular yetiştirmiş biri olarak hala güzel şehrimize hizmet etme sevgi ve azminden hiç bir şey kaybetmemiş büyük bir şevkle çalışmaya devam etmektedir.
Futboldan pek de anlayan bir insan değilim ama çok yabancısı da sayılmam. Bana göre Beşiktaş Futbol Okulu gibi kurumların desteklenmesi kesinlikle Şanlıurfa'nın sporunu gelecekte çok iyi yerlere getirir. Her yıl transferlere harcanan milyarlarca lira daha aza indirgenebilir ve bu şehrin çocukları yine bu şehrin sporu için var gücüyle mücadele ederler. Bu çalışma belki uzun vadede maddi bir külfet olarak görülebilir fakat bir süre sonra kesinlikle iyi neticeler alınır kanısındayım.
Sonuç olarak uzun ve yorucu bir antrenmanın ardından, minik kartallara kendi kategorilerinde çift kale maç yaptırılıyor ve o günkü çalışma bitiriliyordu.
Yüreklerinde sevgiyi ve umudu gördüğüm minik kartallar, Yani Selahattin Hoca'nın öğrencilerinin hemen hepsinin gözünde gelecekte büyük futbolcu olma inancı vardı ne diyelim inşallah büyük futbolcu olup bu şehrin sporuna büyük yarar sağlar; bu şehrin takımlarını layık oldukları yerlere getirirler.
Sevgi, sağlık ve bol sporlu bir yaşam diliyorum.

 
Etiketler:
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Şanlıurfa Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları başarılı mı?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Özlü Sözler
Her kanat denizi aşamaz…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı