Yazı Detayı
02 Şubat 2018 - Cuma 09:27
 
İL’İME HİZMET
AHMET NAS
 
 

Merhaba arkadaşlar, yeni instagram öğrenci(konseptli) paylaşım profilimiz @ahmetnastalebeleri 'ne kısa bir zaman zarfında açılmış olmasına rağmen teveccüh gösteren dostlarımıza teşekkürlerimi arz ediyorum.

Öncelikle profil fake mi diye bana sorular geldi(herhalde post az ve hesap loser gibi göründüğünden) ben de açıklama ihtiyacı duydum: Fake Değil.

Profil resmi screenshot yapıldığından çözünürlüğü düşüktür. Diğer sosyal medya hesaplarımızda olduğu gibi hem benim, hem seçtiğimiz öğrencilerimizin adminliğinde PC ve GSM üzerinden gönderiler yapılacaktır İnşallah.

Değerli münevver zat Dt. Fethi ALTIPARMAK ağabeyimizin sürekli motive niteliğinde şevk vererek paylaştığı gibi "Herkes bir şekilde şehrine ve her tarafı cennetten bir köşe olan ülkemize hizmet ediyor edebiliyor"

Değerli büyüğümüzün evrensel bu öğretisini biraz educational olarak daralttığınızda kendi sektörümüzde. Öğretmenlerin kahir ekseri öğrencilerin gelişimine hizmet ediyor.

Bu hizmeti gerçekleştirenlerin kimi sadece mesai saatinde devletin ücretlendirdiği kadar, kimi hafta sonu veya akşam vs. vakitlerini de ekstradan harcadığı kadar, kimi hayatını adadığı kadar, kimi öğrencileri müşteri&okulu şirket görerek vb...

Canla başla hizmet edenler de sektörü branşlaştırdığımızda görünmeyen çizgilerde farklı kollarda güzel adımlar atıyorlar. Örneğin şehrimizden güncel örnekler verecek olursam Mehmet SARMIŞ Hocam, öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanmasına, gençlerin öz, doğru karakterle yetişmesi hedefine, verdikleri konferanslarla seminerlerle yazdıkları kitaplarla, Niyazi KOCADAĞ Hocam, örgün ve mezun öğrencilerle yakın diyaloguyla onları dernekleştirerek haklarının korunmasına, derin olduğu kadar yalın anlaşılır pozitif,  öğretileriyle, yaptığı anlamlı resimleriyle  ve yine yazdıkları kitaplarla Muharrem ÇELİK Hocam, madde kullanımının, bağımlılığın önlenmesine, yönelik Yeşilay Derneğindeki aktif çalışmalarla, zararlı madde kullanımına alternatif geliştirdikleri sosyal aktivitelerle birlikte birçok büyük hizmetlere imza atıyorlar.

Yukarıda saydığım her biri güzel örnek olarak alınacak önder eğitimciler, ilk etapta aklıma gelenlerdir şehrimizde. Tabi ki Hakan PARMAKSIZ, İbrahim Halil ÇELİK, Atik SAHİL, Mehmet Fatih KAVUŞAK ve assolisti son örneğe bıraktığım değerli grup yöneticilerimizden Mehmet KARAOĞLU Hocalarımız hepsi yetiştirdikleri boylarımızı aşan talebelerle bu kutsal sektörün sac ayakları olarak temelleri yere kök salıp; Diktikleri talebeler fidan olup göğe ulaşmaktadır. Adını tek tek sayamadığım eğitimci hemşerilerim de bizleri affetsinler.

Naçizane bizler de eğitimin hadimi olarak kimseyle yarış halinde değil de kendimizi aşma kapasitemize kıyasla geçen yıllara nazaran itiraf etmek gerekirse performansımızda az biraz yöresel tabirimizle “bir kanne” düşüş vardır.

Örneğin geçen(2016-2017) eğitim sezonunu tamamlarken 2 kütüphane çalışmasına imza atmıştık. (Değerli kadim büyüklerimizin de katkılarıyla) Bu sene başından itibaren topladığımız kitaplar bir koli ya vardır ya yoktur belki de o kadar bile değildir saymaya kalksak.

Örgün öğrencilerin yurt, burs kitap gibi tabi ki sıkıntıları vardır. Fakat mezunlar, büyüklerin de en önemli sıkıntısı istihdamdır. Dönemin başbakanı Ahmet DAVUTOĞLU'na sunduğumuz istihdam da dâhil olmak üzere whats app'tan gelen öğrencilerimizin sorunlarını içeren makalemizi gazetemizin web adresindeki arşivden okuyabilirsiniz.

Kendileri sağolsunlar 2 gün sonra Kral Radyo'dan Gezegen Mehmet’in programından taleplerimizi cevaplamışlardır. Yine istihdama yönelik değerli BAYŞAD Başkanımız Salih BENCİK ile birlikte sunum yaptığımız toplantıdan kesitlerin yer aldığı videolu haber Halkın Sesi Gazetesi web adresinin arşivinde mevcuttur.

Bütün bu taleplere görüşmelere çalışmalara rağmen; şu geldiğimiz noktada deneyimlerimizle tespitim; sorun tek taraflı değildir.

Öz eleştiri yapmak gerekirse öğrenci velilerimiz özel işletmelerine personel arıyor. Aylarca peşine düşüyoruz, öğrencilere, gençlere yöresel tabirimizle hayran, kurban ediyoruz. Yine de işler beğenilmiyor gençlerimizce veya ailelerince doymuş yağ oranları fazla olduğundan.

Yukarıdaki paragrafın tam aksine bir sorun taşra semtlerdeki gençlerimizde işin ağırlığı ne olursa olsun üstüne atlıyorlar, çalışmak zorundalar yaşamlarının şartları gereği. Bu sefer tahsilden, vb. hayatın diğer nimetlerinden geri kalıyorlar.

Aslında ne demiş atalar, nur içinde yatalar: "Dert bir değil, elvan elvan." Fakat dertler çok olsa da işbirliği ve elbirliği ile çözülecektir. Bir elin nesi var iki elin sesi var.

Bu bağlamda @ahmetnastalebeleri adlı instagramdaki yeni hesabımızı, twitterdaki yıllardır hizmetlerimizi yansıtmaya devam eden @ahmetnas_hocam ve facebooktaki Ahmet Nas(Öğrencileri) profillerimizi takip ederek eğitime yönelik paylaşımlarımızdan haberdar olup siz değerli arkadaşlarımız da bizleri pozitif hedeflere yönlendirebilirsiniz. Akıl akıldan üstündür.

 
Etiketler: İL’İME, HİZMET,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Şanlıurfa Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları başarılı mı?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Özlü Sözler
Eğer ilerlemek isterseni her yere atılma. Merhem ve mum gibi ol. Diken gibi olma…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı