Yazı Detayı
03 Ağustos 2018 - Cuma 10:36
 
ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ…
Tahir COŞANDAL
tcosandal@gmail.com
 
 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz göreve geldikten sonra bir çok icraata imza attı. Bu icraatlardan bazıları ilimiz için çok önemli projelerdir.

Bunlardan en önemlileri;

Çevik kuvvet kavşağı , Çocuk oyun dünyası, Gap vadisi, Cumhuriyet parkı, Sukay ve Yüzme Havuzları projesidir.

GAP VADİSİ

Gap vadisi konum olarak güzel düşünülmüş bir proje , her yaş grubuna hitab ediyor. Su , wc gibi temel ihtiyaçlarda unutulmamış, en önemlisi araçların otopark sahasının düşünülmüş olması çok güzel. Gap vadisi geniş bir alan üzerine yapılmış olması nedeniyle tüm ilçe vatandaşlarımızın serinleyebileceği, nefes alabileceği, güzel bir mesire alanı.

ÇEVİK KUVVET KAVŞAĞI

Belediyenin ilk icraatı olan emniyet caddesi ve vali caddesi karşısına dalgeç yapıldı. Amerika'da doktora yapmış bu konunun uzmanı ile görüştüm. “ 4 geliş ,4 gidiş yol şeridi olan , sadece T kavşağı olan ve araçların 20 sn beklediği bu kavşaklara dalgeç yapılmaz .Gidin Amerika'ya ve Japonya'ya bakın böyle bir projeye para harcanmaz”.dedi.

Fakat çevik kuvvet kavşağı zaruri yapılması gereken bir projedir ve hatta çok geç kalınmıştır.

ÇOCUK OYUN DÜNYASI

Çocuk oyun dünyası büyükşehir belediyesi tarafından yapılarak çocukların eğlenmesi için faaliyete geçirildi. Şanlıurfa ilimiz için bir ihtiyaçtı.Şehri panoramik olarak görebileceğiniz seyir alanı ve Survivor güzel düşünülmüş.

Fakat bu proje büyük şehir olan ilimizin ihtiyacını karşılamıyor. Keşke her ilçeye, her semte bu tür parklar yapılsa...

Bu projede gerçekleştirilmeden önce , Gaziantep’ten ilham alınsa hiç fena olmazdı.Çünkü , İlimizde bulunan özellikle özel okullar başta olmak üzere okul ve kurslar öğrencilerini ödüllendirmek için Gaziantep’e Hayvanat bahçesine ve Harikalar Diyarına götürüyorlar.

108.000 km2 üzerine kurulu, eğlence parkı ile lunapark arasında bir oyun merkezi olan ,çocuklar açısından bir cazibe merkezi haline getirilen çevre iller dahil yaklaşık 1 milyon ziyaretçisi olduğu belirtilen harikalar diyarı benzeri bir oyun alanı yapılmış olsa idi ; öğrencilerimiz Gaziantep'e gitmek zorunda olmazdı.

Çocuk oyun dünyası yapılmış olmasına rağmen çocuklarımız Gaziantep harikalar diyarına gitmek zorunda kalıyorsa bu çocuk oyun dünyasının eksikliğidir.

Bu çocuk dünyası hiç yoktan iyidir ;fakat amacına ulaşmamıştır.

Güzel bir hayvanat bahçesi de ilimize kazandırılsa harika olur..

CUMHURİYET PARKI

Cumhuriyet parkı ,düğün salonu ve mesire alanı çok güzel tasarlanmış , Cumhuriyet parkı lokantası fiyatları uygun ,fakat bu lokantadaki sıkıntı , düğün salonunun yemeklerinin cumhuriyet parkı fırınında pişirilmesi . Park lokantasına gelen müşterilere , “fırın siparişleri alamıyoruz ;çünkü düğün yemekleri yapılıyor” denilmesi tesise ve Urfa’mıza yakışmıyor .

Mesire alanı her zaman dolu ,bu alanda yapılmış olan çocuk parkı çocuklar tarafından sevilerek kullanılıyor.

SUKAY

Alan içerisinde; Ada, gölet, kafe, restoran, yürüyüş yolları mevcut.

Yapay göl çok güzel yerinde düşünülmüş. Su kayıkları sayıca biraz eksik ama güzel hizmet veriyor.

Sukay içersinde yapılan urfa dışından hoca getirilerek kurs verilmesi neticesinde çok büyük masraflarla yapılmış Wakeboard’un az kişiye hitap etmesi nedeniyle ilimiz için çok uygun olduğunu düşünmüyorum.Show olmaktan ileri gidemiyor…

YÜZME HAVUZLARI

Şanlıurfa'mız 50 dereceyi bulan sıcaklarda ,serinlemek isteyen gençler havuzlar olmadığı için DSİ kanallarında yüzmeye çalışmakta ve bir çoğu boğulmalarla sonlandığı için üzüntü kaynağıydı.Yüzme havuzlar ilimiz için elzem bir hizmettir, ilçe ve Büyük şehir belediyemiz bu konuda özverili çalışmaktadır.Çok güzel yüzme havuzları ilimize kazandırılmıştır.

02.08.2018 (Devam edecek)

 

 
Etiketler: ŞANLIURFA, BÜYÜKŞEHİR, BELEDİYEMİZ…,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Şanlıurfa Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları başarılı mı?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Özlü Sözler
"Tenini besleyip geliştirmeye bakma, çünkü o sonunda topraga verilecek bir kurbandir.


Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı