Yazı Detayı
29 Mayıs 2015 - Cuma 13:43
 
URFA LİSESİ MEZUNLARIMIZ BULUŞUYOR
AHMET NAS
 
 

Her yıl düzenlenen ve geleneksel bir hal alan Urfa Lisesi Mezunları Buluşması 30 Mayıs Cumartesi akşamı Gap Kalkınma idaresi Bşk. Çim sahasında yapılacak.

İstiklal Marşı ile başlaması planlanan etkinlik geçmiş yıllardaki buluşmalara ait slayt gösterileri, öğretmenlerimizin ve mezunlarımızın konuşmaları ile sürecek.

Bu yıl 10.su düzenlenecek olan programda her yıl olduğu gibi dostlarla eşsiz muhabbetin yanında yiyecek ve içecek ikramı da yapılacak. Davetlilere lolaz, çerez, kuru pasta, yanbalı(Meyan Şerbeti) vb. gibi ikramlar sunulacak.

Malumdur ki bu gibi buluşmaları organize eden mezun dernekleri sadece Urfa’da değil, köklü birçok okul dahlinde var başka illerde hatta Dünya genelinde. Bir gün bir Kolejin Mezunlar Derneği Bşk. İle görüşüyordum. Adam bana dedi ki: “Benim şu yetilerim var, doktoram var, kariyer sahibi bir insanım, varlıklıyım, şu araca biniyorum, şu semtte oturuyorum. Benim bulunduğum derneğin içinde doktor var, avukat var, mühendis var vs. seçkin variyetli insanlar var. Bu mezunlar derneğimiz bir araya gelip toplu hareket ettiğimiz zaman kurumları etkileyecek talepte bulunacak bir güç oluşturuyoruz.

Bana anlatılan ve aktardığım bu Kolej örneğinde mezunlar bir STK gücü oluşturup Kamuoyunu etkileyebiliyorlar. Urfa Lisesi Mezunlar derneğinde gördüğümüz ambiyans ise çok farklı, Urfalı mezunlarımızın oluşturduğu kalabalık oraya bir STK gücü olsun, yarın menfaatimize bir iş olursa çıkar sağlarız amacı ile gitmiyor. Tamamen Dünyevi değil manevi bir hava var Urfa Lisesi Mezunların da ve buluşmanın ruhunda. Arkadaşlık, maziyi anma ve vefa duygusu var.

Başka iller de ikamet eden bu buluşma için gelen mezunlar da, birkaç gün öncesinden şehirde hazır bulunuyorlar. Bu vesile ile gurbette yaşayan bazı büyüklerimizle görüşme fırsatı buluyoruz. Konuşup sohbet edip bir şeyler yiyip içtikten sonra hangi ilde yaşıyorlarsa adreslerini veriyorlar ayrılırken ve illa ki “Yolun düşerse bize gel” gibi ifadelerle bitiyor sohbet. “Muhakkak beklerim” and verdiriyor çoğu. Bu sadece benim şahsıma yapılan bir muamele de değil. Görüşme fırsatı buldukları hemşerilerimize aynı daveti tekrarladıklarına inancım tam büyüklerimizin.

Yukarıdaki örneklerde arz ettiğim gibi Urfa Lisesi Mezunlarında yaşadıkları dönemin kültürünü, geleneğini, adabını yansıtan ulvi bir kültür var. Ailemin birçok ferdinin de mezunu olduğu Urfa Lisesinde görev yaptığım sene ben de geçmişten bu yana gelen büyüklere hürmeti, sevgiyi, sıcaklığı hissederek çalıştım. Dersine girdiğimiz farklı okullardaki öğrencilerimizle de aramızda halen kuvvetli bağlar mevcut fakat Urfa Lisesi öğrencilerimiz de bizim için ayrı bir kıymet arz etmekteler.

Bu güzel etkinlikte, hemşerilerimizle birlikte olmayı, o havayı teneffüs etmeyi ben de can-ı gönülden isterdim. Fakat iki sebepten dolayı katılamayacağım. Bunlardan zahiri olan sebep aynı gece kirvemin yeğeni M.Nur İLHAN Dünya evine giriyor. Batini sebebi ise başımdan geçen ibretlik bir olayla açıklayacağım: “Yaklaşık 15 yıl önce, Rahmetli Babam Em. Öğretmen M.Faik NAS’la manevi değeri büyük bir dergahı ziyarete gitmiştik. Tekkenin içinde Dergahın müdavimlerinden Muhammed amcayla sohbetimiz esnasında bir genç gelip, Muhammed amcanın eline eğilince; amca elini geri çekip kafasına sağlam bir tane vurdu. Şahit olduğumuz olayın hayretiyle babama kısık sesle amcanın niye böyle yaptığını sorunca; “Parmağıyla Dergahtaki irşat ehli alim zatı göstererek: “Büyüğün olduğu yerde, başka büyüğün eli öpülmez.” Dedi

Urfa Lisesi Mezunlar Gecemizde de Sabri SORGUÇ, Mehmet OYMAK, Celal AŞAR, Reşit YARDIMCI, Adil SARAÇ gibi birbirinden değerli Hocalarımız ve daha niceleri katılacak. Onların huzurundayken genç mezunlarımız gelip benim elimi öpmek isterlerse belki başkaları için bir şey ifade etmez bu olay fakat bundan büyük hicap duyarım. Bu zahiri ve batini nedenlerden dolayı ben arzu ettiğim halde iştirak edemeyeceğim.

Bu güzel anlamlı toplantıyı düzenleyen İhsan ŞENOCAK, Akif ÖCAL, Mustafa SORGUÇ, Mehmet ORAK, Harun ATEŞSAL, Remzi KARA, Fuat YÜCETEPE, Hasan HAYIRLI ve Fethi DEMİRTAŞ gibi birbirinden değerli isimlerin oluşturduğu bu heyeti can-ı gönülden kutluyor bu güzel etkinliğin nice yıllara ulaşmasını diliyorum.

Buluşma gecelerine daima beni davet eden gecenin sunumuna katkı da bulunan değerli Ressam&Şair Remzi KARA ağabeyimi de ayrıca nezaketi, duyarlılığı, samimiyeti için kutluyorum. Tüm arkadaşlarımıza, öğrencilerimize bu geceye katılmalarını oradaki büyüklerin sohbetinden istifade etmelerini, dostlarla bir araya gelmelerini, o güzel havayı teneffüs etmelerini naçizane tavsiye ediyorum.

 

 
Etiketler:
Yorumlar
Diğer Yazılar
CA(N)MDAN SÜVARİLER
KURTARICI NİYET
TANRIDAN DİLEDİM
TANRIDAN DİLEDİM
KUR’ANI HAKİM MEALİ KERİM
AFFA SIĞINMAK
ALLAH’A VARAN YOL
ORADAN ÇIKIŞ YOK
İSTİMDAT
DOSTA SADAKATLA YÜKSELEREK
SIRATTAN MÜSTERİH GEÇİŞ
DOĞRU YOLDA
İRŞAD’IN SAĞLADIĞI MUHAFAZA
TASAVVUFTA REHBER
KESRETTE BULDUK RAHMETİ
KUR’AN’A HİTAP
MÜKÂFATIN ANAHTARI
BAKİ ALLAH
TOPRAK ÇAĞIRMADAN
AŞKA YOLCULUK
ALLAH EMRİN TUTALIM
SÖZDEN DÖNÜŞ YOK
KALU BELA
CEVAPLARIN VERİLDİĞİ SINAV
ŞEYTAN’IN TUZAĞI
KUR’AN HAKİKATİ
AHMAKLIKTAN AKLA YÖNELİŞ
MÜRŞİDİ OLMAYANIN
ELÇİYE UYMANIN MÜKAFATI
NASİPTEKİ YOL
YOL AYRIMI
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜN
VAKİT GİTTİKÇE YAKLAŞIYOR
SÜRGÜNDEN SILAYA
SEN DE ÖLECEKSİN
DÜNYA ZEVKLERİ FANİDİR
DAİMA HUZURDA
YA ÂLİM
TÖVBEYLE KURTULUŞ
GÜNAH YARASI
HELALDEN NASİPLENME
MESLEĞİNLE SEVAP KAZANMA
DÜNYA MELUNDUR
GÜZEL AHLAK
SADIKLARIN YOLU
KUŞATMA ALTINDA AŞK
HOCAM SİZİN KARŞINIZDA
CEFA PROGRAMIMIZ
BAYRAK YARIŞI
DAĞLARIN ARDINDA KUZUM
OSMANLAR ARAMIZDA
KADINLAR GÜNÜNDEN ANNELER GÜNÜNE
PENSİLVANYA KALINTISI ZİHNİYETLE MANİPÜLASYON
HAYSİYETSİZ ADAM
SOSYAL MEDYAYA ŞERİ BAKIŞ III (İYİ NİYET)
SOSYAL MEDYAYA ŞERİ BAKIŞ II (LİVANELİ'DEN)
SOSYAL MEDYAYA ŞERİ BAKIŞ
URFA’NIN YÜZAKI FUADLAR
ALLAH'IN (c.c.) BİR GÜZEL KULU
ALLAH'IN (C.C.) BİR GÜZEL KULU
DİŞE DOKUNUR BİR ACI YOK
BAYRAMIN SIRRI
FEDA KÂR
ÇOCUK BAYRAMI ARDINDAN
FEDA I CAN: ŞEVKİ HAFIZ
CESUR, YİĞİT, KAVİ HATUNLAR
MAZERET ÜZERE YANLIŞLA YÜZLEŞEREK
İRTİBATI KOPARMAYALIM
İL’İME HİZMET
KARADENİZ NOTLARI (3) KAHRAMANINA SADIK HALK
KARADENİZ NOTLARI (2) SAMSUN BÜYÜKŞEHİR
KARADENİZ NOTLARI (1) ALAADDİN KEYKUBAT CAMİİ
TURİZM ENDESKLİ SIRA GECESİ'NİN STANDARTLARI
GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ ÇOCUKLAR
İKİ GÜZEL İNSAN
BARIŞ GÜNÜNDE "NEDEN BARIŞ?
SIZINTILAR & MADENLER
KUM DÖKERKEN ALTERNATİF DESTEK
HACI MUSTAFA
BÜYÜK SIRLAR KÜÇÜK İNSANLARA VERİLMEZ
ÖĞRENCİLERİMİZİN GÜNCEL SORUNLARI
NİHAT BAŞKAN
CELLAD'IN YÜREĞİ OLSAYDI
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
En Çok Okunanlar
En Son Eklenenler
Alıntı Yazarlar
Anketler
Şanlıurfa Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları başarılı mı?
Anketler
İstanbul Seçimini Kim Kazanır ?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
33
27
0
3
10
13
2
Hatayspor
26
23
3
2
8
13
3
Konyaspor
26
21
1
5
7
13
4
Alanyaspor
24
20
4
3
7
14
5
Fenerbahçe
23
19
4
2
7
13
6
Fatih Karagümrük
22
21
3
4
6
13
7
Başakşehir FK
22
20
6
1
7
14
8
Galatasaray
21
19
4
3
6
13
9
Beşiktaş
20
21
6
2
6
14
10
Adana Demirspor
20
20
4
5
5
14
11
Antalyaspor
18
18
6
3
5
14
12
Altay
17
18
7
2
5
14
13
Kayserispor
16
18
6
4
4
14
14
Giresunspor
16
12
6
4
4
14
15
Gaziantep FK
15
14
6
3
4
13
16
Sivasspor
13
16
4
7
2
13
17
Yeni Malatyaspor
12
12
9
0
4
13
18
Kasımpaşa
10
13
8
4
2
14
19
Göztepe
10
12
7
4
2
13
20
Çaykur Rizespor
10
12
10
1
3
14
Özlü Sözler
Altını görünce her şey boyun eğer, demir kollu terazi de olsa.


34
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


20141225_328261.jpg
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı