Yazı Detayı
02 Şubat 2018 - Cuma 09:27
 
İL’İME HİZMET
AHMET NAS
 
 

Merhaba arkadaşlar, yeni instagram öğrenci(konseptli) paylaşım profilimiz @ahmetnastalebeleri 'ne kısa bir zaman zarfında açılmış olmasına rağmen teveccüh gösteren dostlarımıza teşekkürlerimi arz ediyorum.

Öncelikle profil fake mi diye bana sorular geldi(herhalde post az ve hesap loser gibi göründüğünden) ben de açıklama ihtiyacı duydum: Fake Değil.

Profil resmi screenshot yapıldığından çözünürlüğü düşüktür. Diğer sosyal medya hesaplarımızda olduğu gibi hem benim, hem seçtiğimiz öğrencilerimizin adminliğinde PC ve GSM üzerinden gönderiler yapılacaktır İnşallah.

Değerli münevver zat Dt. Fethi ALTIPARMAK ağabeyimizin sürekli motive niteliğinde şevk vererek paylaştığı gibi "Herkes bir şekilde şehrine ve her tarafı cennetten bir köşe olan ülkemize hizmet ediyor edebiliyor"

Değerli büyüğümüzün evrensel bu öğretisini biraz educational olarak daralttığınızda kendi sektörümüzde. Öğretmenlerin kahir ekseri öğrencilerin gelişimine hizmet ediyor.

Bu hizmeti gerçekleştirenlerin kimi sadece mesai saatinde devletin ücretlendirdiği kadar, kimi hafta sonu veya akşam vs. vakitlerini de ekstradan harcadığı kadar, kimi hayatını adadığı kadar, kimi öğrencileri müşteri&okulu şirket görerek vb...

Canla başla hizmet edenler de sektörü branşlaştırdığımızda görünmeyen çizgilerde farklı kollarda güzel adımlar atıyorlar. Örneğin şehrimizden güncel örnekler verecek olursam Mehmet SARMIŞ Hocam, öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanmasına, gençlerin öz, doğru karakterle yetişmesi hedefine, verdikleri konferanslarla seminerlerle yazdıkları kitaplarla, Niyazi KOCADAĞ Hocam, örgün ve mezun öğrencilerle yakın diyaloguyla onları dernekleştirerek haklarının korunmasına, derin olduğu kadar yalın anlaşılır pozitif,  öğretileriyle, yaptığı anlamlı resimleriyle  ve yine yazdıkları kitaplarla Muharrem ÇELİK Hocam, madde kullanımının, bağımlılığın önlenmesine, yönelik Yeşilay Derneğindeki aktif çalışmalarla, zararlı madde kullanımına alternatif geliştirdikleri sosyal aktivitelerle birlikte birçok büyük hizmetlere imza atıyorlar.

Yukarıda saydığım her biri güzel örnek olarak alınacak önder eğitimciler, ilk etapta aklıma gelenlerdir şehrimizde. Tabi ki Hakan PARMAKSIZ, İbrahim Halil ÇELİK, Atik SAHİL, Mehmet Fatih KAVUŞAK ve assolisti son örneğe bıraktığım değerli grup yöneticilerimizden Mehmet KARAOĞLU Hocalarımız hepsi yetiştirdikleri boylarımızı aşan talebelerle bu kutsal sektörün sac ayakları olarak temelleri yere kök salıp; Diktikleri talebeler fidan olup göğe ulaşmaktadır. Adını tek tek sayamadığım eğitimci hemşerilerim de bizleri affetsinler.

Naçizane bizler de eğitimin hadimi olarak kimseyle yarış halinde değil de kendimizi aşma kapasitemize kıyasla geçen yıllara nazaran itiraf etmek gerekirse performansımızda az biraz yöresel tabirimizle “bir kanne” düşüş vardır.

Örneğin geçen(2016-2017) eğitim sezonunu tamamlarken 2 kütüphane çalışmasına imza atmıştık. (Değerli kadim büyüklerimizin de katkılarıyla) Bu sene başından itibaren topladığımız kitaplar bir koli ya vardır ya yoktur belki de o kadar bile değildir saymaya kalksak.

Örgün öğrencilerin yurt, burs kitap gibi tabi ki sıkıntıları vardır. Fakat mezunlar, büyüklerin de en önemli sıkıntısı istihdamdır. Dönemin başbakanı Ahmet DAVUTOĞLU'na sunduğumuz istihdam da dâhil olmak üzere whats app'tan gelen öğrencilerimizin sorunlarını içeren makalemizi gazetemizin web adresindeki arşivden okuyabilirsiniz.

Kendileri sağolsunlar 2 gün sonra Kral Radyo'dan Gezegen Mehmet’in programından taleplerimizi cevaplamışlardır. Yine istihdama yönelik değerli BAYŞAD Başkanımız Salih BENCİK ile birlikte sunum yaptığımız toplantıdan kesitlerin yer aldığı videolu haber Halkın Sesi Gazetesi web adresinin arşivinde mevcuttur.

Bütün bu taleplere görüşmelere çalışmalara rağmen; şu geldiğimiz noktada deneyimlerimizle tespitim; sorun tek taraflı değildir.

Öz eleştiri yapmak gerekirse öğrenci velilerimiz özel işletmelerine personel arıyor. Aylarca peşine düşüyoruz, öğrencilere, gençlere yöresel tabirimizle hayran, kurban ediyoruz. Yine de işler beğenilmiyor gençlerimizce veya ailelerince doymuş yağ oranları fazla olduğundan.

Yukarıdaki paragrafın tam aksine bir sorun taşra semtlerdeki gençlerimizde işin ağırlığı ne olursa olsun üstüne atlıyorlar, çalışmak zorundalar yaşamlarının şartları gereği. Bu sefer tahsilden, vb. hayatın diğer nimetlerinden geri kalıyorlar.

Aslında ne demiş atalar, nur içinde yatalar: "Dert bir değil, elvan elvan." Fakat dertler çok olsa da işbirliği ve elbirliği ile çözülecektir. Bir elin nesi var iki elin sesi var.

Bu bağlamda @ahmetnastalebeleri adlı instagramdaki yeni hesabımızı, twitterdaki yıllardır hizmetlerimizi yansıtmaya devam eden @ahmetnas_hocam ve facebooktaki Ahmet Nas(Öğrencileri) profillerimizi takip ederek eğitime yönelik paylaşımlarımızdan haberdar olup siz değerli arkadaşlarımız da bizleri pozitif hedeflere yönlendirebilirsiniz. Akıl akıldan üstündür.

 
Etiketler: İL’İME, HİZMET,
Yorumlar
Diğer Yazılar
CA(N)MDAN SÜVARİLER
KURTARICI NİYET
TANRIDAN DİLEDİM
TANRIDAN DİLEDİM
KUR’ANI HAKİM MEALİ KERİM
AFFA SIĞINMAK
ALLAH’A VARAN YOL
ORADAN ÇIKIŞ YOK
İSTİMDAT
DOSTA SADAKATLA YÜKSELEREK
SIRATTAN MÜSTERİH GEÇİŞ
DOĞRU YOLDA
İRŞAD’IN SAĞLADIĞI MUHAFAZA
TASAVVUFTA REHBER
KESRETTE BULDUK RAHMETİ
KUR’AN’A HİTAP
MÜKÂFATIN ANAHTARI
BAKİ ALLAH
TOPRAK ÇAĞIRMADAN
AŞKA YOLCULUK
ALLAH EMRİN TUTALIM
SÖZDEN DÖNÜŞ YOK
KALU BELA
CEVAPLARIN VERİLDİĞİ SINAV
ŞEYTAN’IN TUZAĞI
KUR’AN HAKİKATİ
AHMAKLIKTAN AKLA YÖNELİŞ
MÜRŞİDİ OLMAYANIN
ELÇİYE UYMANIN MÜKAFATI
NASİPTEKİ YOL
YOL AYRIMI
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜN
VAKİT GİTTİKÇE YAKLAŞIYOR
SÜRGÜNDEN SILAYA
SEN DE ÖLECEKSİN
DÜNYA ZEVKLERİ FANİDİR
DAİMA HUZURDA
YA ÂLİM
TÖVBEYLE KURTULUŞ
GÜNAH YARASI
HELALDEN NASİPLENME
MESLEĞİNLE SEVAP KAZANMA
DÜNYA MELUNDUR
GÜZEL AHLAK
SADIKLARIN YOLU
KUŞATMA ALTINDA AŞK
HOCAM SİZİN KARŞINIZDA
CEFA PROGRAMIMIZ
BAYRAK YARIŞI
DAĞLARIN ARDINDA KUZUM
OSMANLAR ARAMIZDA
KADINLAR GÜNÜNDEN ANNELER GÜNÜNE
PENSİLVANYA KALINTISI ZİHNİYETLE MANİPÜLASYON
HAYSİYETSİZ ADAM
SOSYAL MEDYAYA ŞERİ BAKIŞ III (İYİ NİYET)
SOSYAL MEDYAYA ŞERİ BAKIŞ II (LİVANELİ'DEN)
SOSYAL MEDYAYA ŞERİ BAKIŞ
URFA’NIN YÜZAKI FUADLAR
ALLAH'IN (c.c.) BİR GÜZEL KULU
ALLAH'IN (C.C.) BİR GÜZEL KULU
DİŞE DOKUNUR BİR ACI YOK
BAYRAMIN SIRRI
FEDA KÂR
ÇOCUK BAYRAMI ARDINDAN
FEDA I CAN: ŞEVKİ HAFIZ
CESUR, YİĞİT, KAVİ HATUNLAR
MAZERET ÜZERE YANLIŞLA YÜZLEŞEREK
İRTİBATI KOPARMAYALIM
KARADENİZ NOTLARI (3) KAHRAMANINA SADIK HALK
KARADENİZ NOTLARI (2) SAMSUN BÜYÜKŞEHİR
KARADENİZ NOTLARI (1) ALAADDİN KEYKUBAT CAMİİ
TURİZM ENDESKLİ SIRA GECESİ'NİN STANDARTLARI
GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ ÇOCUKLAR
İKİ GÜZEL İNSAN
BARIŞ GÜNÜNDE "NEDEN BARIŞ?
SIZINTILAR & MADENLER
KUM DÖKERKEN ALTERNATİF DESTEK
HACI MUSTAFA
BÜYÜK SIRLAR KÜÇÜK İNSANLARA VERİLMEZ
ÖĞRENCİLERİMİZİN GÜNCEL SORUNLARI
NİHAT BAŞKAN
URFA LİSESİ MEZUNLARIMIZ BULUŞUYOR
CELLAD'IN YÜREĞİ OLSAYDI
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
En Çok Okunanlar
En Son Eklenenler
Alıntı Yazarlar
Anketler
Şanlıurfa Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları başarılı mı?
Anketler
İstanbul Seçimini Kim Kazanır ?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
33
27
0
3
10
13
2
Hatayspor
26
23
3
2
8
13
3
Konyaspor
26
21
1
5
7
13
4
Alanyaspor
24
20
3
3
7
13
5
Fenerbahçe
23
19
4
2
7
13
6
Fatih Karagümrük
22
21
3
4
6
13
7
Başakşehir FK
22
20
6
1
7
14
8
Galatasaray
21
19
4
3
6
13
9
Beşiktaş
20
21
5
2
6
13
10
Adana Demirspor
20
20
4
5
5
14
11
Altay
17
18
7
2
5
14
12
Kayserispor
16
18
5
4
4
13
13
Antalyaspor
15
15
6
3
4
13
14
Gaziantep FK
15
14
6
3
4
13
15
Sivasspor
13
16
4
7
2
13
16
Giresunspor
13
8
6
4
3
13
17
Yeni Malatyaspor
12
12
9
0
4
13
18
Kasımpaşa
10
13
8
4
2
14
19
Göztepe
10
12
7
4
2
13
20
Çaykur Rizespor
7
11
10
1
2
13
Özlü Sözler
Gülün dikene katlanması onu güzel kokulu yaptı…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


Fuat GEMALMAZ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı